سیم جوش توپودری

AWS/ASME
SFA 5.1
DIN 8559

توضیحات

E 71 T-1
 

الـكترود با مغزي پودر فـلز كه خواص جـوشكاري عالي در محدوده حالت انتقال مذاب بصورت اتصال كوتاه و حالت اسپري دارد

E 71 T-1
SGR1 M21 Y 4643

الـكترود تـوپودري روتيلي با  سرباره سريع الانجماد، كه بدليل سهولت كنترل حوضچه جـوش آن (حتي در زمان استفاده از جريان بالا بمنظور افزايش نرخ رسوب) قابليت كاربرد عالي در تمام حالات را دارا مي باشد.

E 71 T-1H4 سيم جـوش مسوار بدون درز تـوپودري روتيلي كه بـراي جـوشكاري سازه هاي فـلزي در يك يا چند پاس بكار مي رود.
E 70T-5
 الـكترود توپودري قليايي با ويژگيهاي عملي خوب، داراي خواص مكانيكي عالـي در فـلز جوش كه براي جوشكاري فولادهاي داراي مقدار كربن بالا مناسب است.
 MSG 6-55الـكترود تـوپودري با آلياژ متوسط از نوع قليايي كه بـراي روكش كاري سخت و مقاوم به سايش قطعات تحت سايش زياد بكار مي رود.
E 91 T1-G الـكترود تـوپودري كه براي جوشكاري با تكنيك يك و چند پاسي فولادهاي داراي استحكام بالا مناسب مي باشد.

سیم جوش آلومینویم

نام کالاAWS
توضیحات

سیم جوش آلومینویم ER1050

ER1050برای جوشکاری ترکیبات با پایه آلومینیوم خالص (حداکثر 5% عناصر آلیاژ شده ویژه)بکار میرود تیتانیوم به عنوان یک عنصر تلخیص شده و بهبود دهنده خواص عمل می کند .

سیم جوش آلومینویم ER4043

ER4043برای جوشکاری آلومینیوم های دارای پایه آلومینیومی با حداقل 2% الی 7% سیلیس مورد استفاده قرار می گیرد این عمل باعث می شود سرعت و نفوذ فوق العاده ای به کاربر بدهد و بشتر کاربرد عمومی در ساخت و ساز و ماشین سازی دارد .

سیم جوش آلومینویم ER4047

ER4047مورد استفاده عمومی دارد و در جوشکاری های مختلف خواص مکانیکی خوب دارد و مقاومت خوبی در برابر زنگ زدگی داشته نقطه جوش پایینآن باعث می شود فلز جوش داده شده کمتر تغییر شکل پیدا کند . معمولا این فرآیند برای صفحات آلومینیوم کششی و ذوب و ریخته گری استفاده می شود .این آلیاژ مناسب جهت جوشکاری آلیاژهای که نقطه ذوب پایین دارند و کاربرد آنت در ورقهای آلومینیوم بریزینگ و چدن می باشد .

سیم جوش آلومینویم ER5087

ER5087برای جوشکاری ترکیباتی که دارای پایه آلومینیومی با حداکثر 5% منیزیم می باشد ، مورد استفاده قرار می گیرند . که این فرآیند باعث می شود عنصر زیرکنیوم بصورت ذرات ریز ظاهر و موجب افزایش مقاومت ، انعطاف پذیری و استحکام بسیار مناسبی در مقابل پوسیدگی ها داشته و در سازه های دریلیی و مخازن کاربرد دارد .

سیم جوش آلومینویم ER5183

ER5183مناسب برای جوشکاری در مواقعی که ارزشهای بالای از کشش نمایان می شود . مقاومت بالای در برابر زنگزدگی در محیط ذریایی از خود نشان می دهد. مورد مصرف سازه های دریایی سکوهای حفاری و سازه های راه آهن و شرکت های خودرو سازی . مقاومت خوبی در مقابل آب شور از خود نشان می دهد .

سیم جوش آلومینویم ER5356

ER5356سیم جوشکاری آلومینیوم برای جوشکاریترکیباتی که دارای پایه آلومینیومی با حداکثر 5% منیزیم می باشند ، مورد استفاده قرار می گید که این عمل باعث می شود مقاومت بسیار خوبی در مقابل زنگ زدگی و خوردگی آب شور داشته باشد که در ساخت و سازه های دریایی ، مخازنم ،راه آهن و کارخانجات خودرو سازی کاربرد دارد .

سیم جوش آلومینویم ER5554

ER5554فلز جوش مقاوم به خوردگی در آب دریاست . این آلیاژ برای کار در درجه حرارتهای بالا و مقاوم در برابر خوردگی ساخته شده است .

سیم جوش آلومینویم ER5556

ER5556برای جوشکاری آلیاژ آهن با پایه آلومینیوم ، منیزیم که حداکثر 5.3% منیزیم به کار رفته استفاده می شود . برای رسیدن به مقاومت جوش حداکثر و بهینه ، کنترل شده اند در صنایع نظامی و ساخت سازو مصارف عمومی کاربرد دارد .

سیم جوش آلومینویم ER5754

ER5754سیم جوش آلومینیوم برای جوش دادن ترکیباتی که پایه آلومینیومی و حداکثر 3% منیزیم دارند ، به کار می روند . ترکیبات قابل قبولی یزای یک طیف بزرگ در ساخت و ساز و صنایع تولید سازه کاربرد داشته و مقاومت خوبی درمقابل زنگزدگی دارد .

سیم جوش آلومینویم ER1100

ER1100برای جوشکاری ترکیبات پایه آلومینیوم که حاوی حداکثر 5%عناصر آلیاژ شده می باشد ، مناسبند در صنایع شیمیایی ، الکتروتکنیک ، ساخت و ساز و صنایع غذایی کار برددارند .

سیم جوش پایه نیکل

AWS/ASME
SFA 5.1

توضیحات

ER NiCr-3

سيم جـوش مگ که برای جوشکاری آلیاژ پایه نیکل مورد استفاده قرار می گیرد.

ER NiCrMo-3

سيم جـوش مگ که برای جوشکاری آلیاژ پایه نیکل مثل اینکونل 625 و اینکولوی 825 فولادهای ضدزنگ مولیبدونیوم بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

ER NiCu-7

سيم جـوش مگ که برای اتصال و سطح کاری نیکل به مس و پوشش کاری آلیاژهای نیکل ومس بروی فولادها استفاده مشود .

سیم جوش استیل

AWS/ASME
SFA 5.1

توضیحات

سيم جوش استیل ER 308 L

سيم جوش زنگ نزن اوستنيتي با مقدار كربن خيلي كم، كه براي جوشكاري مگ فولادهاي مقاوم به خوردگي تثبيت شده يا تثبيت نشده از نوع CrNi  مناسب مي باشد.

سيم جوش استیل ER 309 L

سيم جوش فريتي- اوستنيتي كه براي جوشكاري مگ فولادهاي پر آلياژ به فولادهاي كم آلياژ يا فاقد آلياژ مناسب است.

سيم جوش استیل ER 310

سيم جوش زنگ نزن كاملا اوستنيتي، كه براي جوشكاري مگ فولادهاي مقاوم به حرارت ، حاوي25 Cr% و  20 Ni%  و فـولادهاي كروم دار فريتي مقاوم به حـرارت و پوسته زدن (جز در مواقعيكه احتمال خـوردگي توسط گازهاي احتراقي احيا كننده حـاوي گوگرد انتظار مي رود) مناسب است

سيم جوش استیل ER 316 L

سيـم جـوش زنگ نزن اوستنيتي تثبيت شده بـراي جـوشكاري مگ فـولادهاي مقاوم به خوردگي تثبيت شده يا تثبيت نشده از نوع Cr Ni Mo بكار رفته و نسبت به خوردگي بين دانه اي تا 400 درجه سانتيگراد مقاوم مي باشد

سيم جوش استیل ER 318

سيـم جـوش زنگ نزن اوستنيتي تثبيت شده بـراي جـوشكاري مگ فـولادهاي مقاوم به خوردگي تثبيت شده يا تثبيت نشده از نوع    Cr Ni Mo كه نسبت به خوردگي بين دانه اي تا 400 درجه سانتيگراد مقاوم مي باشد.

سيم جوش استیل ER 347

سيـم جـوش زنگ نزن اوستنيتي تثبيت شده بـراي جـوشكاري مگ فـولادهاي مقاوم به خوردگي تثبيت شده يا تثبيت نشده از نوع  Cr Niكه نسبت به خوردگي بين دانه اي تا 400 درجه سانتيگراد مقاوم بوده در صورت قرار گرفتن در معرض هوا يا گازهاي احتراقي اكسيد كننده تا

سیم جوش فولادی

AWS/ASME
SFA 5.1

توضیحات

سیم جوش فولادی ER 80 S-G

سيم جـوش آلياژ متوسط براي جـوشكاري مگ فـولادهاي لـوله سـازي و ديگ سازي از نوع CrMo كه تا دماي كاري  550 ºC  مقاوم هستند مناسب مي باشد.

سیم جوش فولادی ER 100 S-G

سيم جـوش مگ که برای جوشکاری فولادهای ساختمانی دانه ریز استحکام بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

سیم جوش فولادی ER 80S-B6

سيم جـوش مگ که برای جوشکاری لوله و ورق ها از جنس فولاد آلیاژ حاوی 5 درصد کروم و 0/5 درصد مولبدین که در صنایع پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد.

سیم جوش بدون آلیاژ

AWS/ASME
SFA 5.1
DIN 8559

توضیحات

 

سیم جوش SG 2

ايـن سيم جـوش براي جـوشكاري مگ فولادهاي عمومي ساختماني و فولادهاي لوله با استفاده از گاز Co 2 و ديگر مخلوط گازها نظير گاز آرگون با 5 تا 25 درصد Co2 بكار مي رود.
 

سیم جوش SG 3

ايـن سيم جـوش براي جـوشكاري مگ فولادهاي عمومي ساختماني و فولادهاي لوله با استفاده از گاز Co2 و ديگر مخلوط گازها نظير گاز آرگون با 5 تا 25 درصد Co2 بكار مي رود.

سیم جوش ER70S-3

 

ايـن سيم جـوشها براي جـوشكاري مگ فولادهاي عمومي ساختماني و فولادهاي لوله با استفاده از گاز Co2 و ديگر مخلوط گازها بكار مي رود.

سیم جوش ER70S-4

 

ايـن سيم جـوشها براي جـوشكاري مگ فولادهاي عمومي ساختماني و فولادهاي لوله با استفاده از گاز Co2 و ديگر مخلوط گازها بكار مي رود.

سیم جوش ER70S-6

 

اين سيم جـوشها براي جـوشكاري مگ فولادهاي عمومي ساختماني و فولادهاي لوله با استفاده از گاز Co2 و ديگر مخلوط گازها بكار مي رود.